Nabídka a poptávka materiálu

Pokud chce někdo opravdu utkat svůj vlastní příběh, z vlastního materiálu, atˇuž z nostalgie, nebo z praktických důvodů, může si své cíchy, trika a další textil po domluvě zaslat. Na výslednou cenu koberce to však nemá žádný vliv. Zákazník si může i svůj materiál natrhat, a ja ho pak zpracuji tak, jak si ho pripravil. 

Uvítám i tu možnost, že mi kdokoliv zašle materiál vhodný ke tkaní i bez toho, že by kobereček chtěl zhotovit. Jen prostě bude rád, že nemusel např. chatrné ložní prádlo hodit do popelnice, ale že ještě někomu dalšímu poslouží jako doplněk do domácnosti. V tomto případě, opět po domluvě, uhradím poštovné. 

Nějaký vlastní materiál mám, a tak pokud jen máte trochu konkrétnější představu o odstínu, nebo o rozměru a šíři proužků, své přání napište. Ne vždy se dá zcela splnit, ale mám jednu velkou zkušenost, že nakonec každý koberec vypadá pěkně, protože je tkán s láskou a pro radost a pohodu.

Vzhledem k tomu, že se v  podstatě se dá tkát ze všeho, co dokážeme zpracovat na dlouhé a tenké pruhy, ať již z přírodního nebo umělého materiálu, není o něj nouze.  Ale přírodní materiál je jednoznačně nejověřenější a nejpříjemnější. Patří sem zejména len, konopí, vlna, bavlna, k dekoračním účelům případně i lýko, sláma, kukuřičné šustí a nejrůznější traviny. K výrobě koberce „hardáku“ využívám hlavně starý textil, který natrháme na takzvaný nekonečný  pruh.